מינק סטול – אורחת כבוד בפסטיבל 2017

מינק סטול, שהשתתפה ב"נער שוליים" לצדו של ג'וני דפ, "היירספריי" לצידה של ריקי לייק ובלהיט "אמא סדרתית", תהיה אחת מאורחי הכבוד שמגיעים לפסטיבל הקולנוע הגאה ה - 12

סטול התפרסמה כחלק מצוות השחקנים המקורי של ווטרס. סטול נודעה כאויבת הנפש ההיסטרית והנקמנית של דיוויין -השחקנית הראשית.היא זכורה מתפקידה בסרט הידוע לשמצה "פינק פלמינגוס" (1972), בו גלמה את קוני מרבל, המרשעת בעלת התספורת השפיצית, משקפיים של עיני-החתול, ומעיל הפרווה המרופט.

הופעה זאת קבעה את הטון עבור גלריית הדמויות הגרוטסקיות שהיא תגלם במהלך הקריירה שלה, כולל הילדה המפונקת והצווחנית טאפי דוונפור בסרט "Female Trouble" משנת 1974. עקרת הבית הרצחנית פגי גרבל בסרט "Desperate Living" משנת 1977 והמזכירה המופקרת סנדרה סליוון מהלהיט "פוליאסטר".

זמן המסך של סטול קטן יותר ויותר ככול שהסרטים של ווטרס התקרבו לזרם המרכזי, אבל היא המשיכה לשחק בסרטיו, והופיעה בכולם. היא השתתפה ב"נער שוליים" לצדו של ג'וני דפ, "היירספריי" לצידם של ריקי לייק, סוני בונו ודבי הארי, "ססיל בי דמנטד" לצידה של מלני גריפית וסטיבן דורף והיה לה תפקיד בלתי נשכח כשכנה המוטרדת טלפונית על ידי קתלין טרנר בלהיט "אמא סדרתית".

ג'ושוע גרנל, מנהל פסטיבל סרטי האנדרגראונד של סן פרנסיסקו, יארח את סטול לשיחה על ג'ון ווטרס, דיוויין ולאחריה יוקרן סרט של ג'ון ווטרס בהשתתפותה (האירוע יתקיים ב 4.6). לדברי יאיר הוכנר, מייסד ומנהל אומנותי של הפסטיבל: "אנו נרגשים להכריז על מינק סטול כאחת מאורחי הכבוד הראשונים שאישרו את השתתפותו בפסטיבל השנה. סטול הופיעה על המסך הקטן והגדול הרבה לפני שהיה אופנתי להיות גיי או להשתתף בסרטים קווירים".