מי שעושה חצי מהפכה חופר\ת לעצמו\ה קבר

יום שבת, 3 ביוני 2017, 19:15, סינמטק 2
יום שבת, 10 ביוני 2017, 11:30, סינמטק 2

רכישת כרטיסים בטלפון 03-6060800 שלוחה 9
או דרך אתר הסינמטק


Those Who Make Revolution Halfway Only Dig Their Own Graves
בימוי: מתיו דניס וסימון לבואה
הפקה: הני אויצ'ו
משחק: לורנט בלנגר, גבריאלה טרמבלי, עמנואל לוסייר-מרטינז, שרלוט אובין
קנדה, 183 דקות, אנגלית וצרפתית עם תרגום לאנגלית ולעברית

פסטיבל טורונטו 2016 – בכורה עולמית – פרס הסרט הקנדי הטוב ביותר
פסטיבל ברלין 2017 – בכורה בינלאומית – ציון לשבח מסגרת Generation

בשיתוף שגרירות קנדה

מעריצי גודאר ובמיוחד מעריצי סרטו המהפכני "הסינית", התכוננו: הבמאים הקנדים מתיו דניס וסימון לבואה יצרו עבורכם\ן ועבור חובבי\ות הקולנוע הרדיקלי והאקטיביסטי סרט שהוא פיוז'ן מסעיר בין קולנוע עלילתי, תיעודי וניסיוני. כמעט ואין מילים שיכינו אתכם\ן לחוויה האפית, השאפתנית האמוציונאלית והאינטלקטואלית שתעברו במהלך הצפייה ביצירה קולנועית ייחודית זאת.
הסרט נעשה בהשראת ההפגנות שנערכו בקוויבק בשנת 2012 אחרי הניסיון לעלות את שכר הלימוד. זוג סטודנטיות לסביות, צעירה טרנסג'נדרית ובחור קוויר יוצרים תא טרוריסטי שכוונתו לעורר מהומה במונטריאול. ממקום מחבואם הם יוצאים לפעולות שונות, מתנהלים לפי חוקים נוקשים על מנת לשרוד את המהפכה כאשר מי שמממנת אותם היא החברה הטרנסג'נדרית שעושה זאת בעזרת הכסף שהיא מרוויחה מעבודתה בזנות. הכסף המועט בקושי מספיק למזון שלא נדבר על פעולות מהפכניות גדולות. האם הצעירים בעולם המערבי שהתרגלו להיות מחוברים לאינטרנט בעזרת טלפונים סלולריים משוכללים, טאבלטים ולפטופים מסוגלים להוביל מהפכה? האם אלו שהתרגלו לרכוש בגדים אופנתיים בנויים בכלל למרוד? מה יהיה המחיר של אותה מהפכה והאם הם יוכלו להוביל אותה עד סופה?
צוות שחקנים ושחקניות נועז שעבור חלקו זו עבודת המשחק הראשונה פשוט מכשף את מסך הקולנוע. השחקן הצעיר ויפה התואר לורנט בלנגר משדר פגיעות גברית יוצאת דופן בתוך החבורה הנשית הקשוחה ומי שגונבת את ההצגה היא השחקנית הטרנסג'נדרית גבריאלה טרמבלי.
"מי שעושה חצי מהפכה חופר\ת לעצמ\ה את הקבר" היא יצירה קולנועית פרובוקטיבית, אוונגרדית, שלא עושה הנחות פוליטיות לאף צד. היא מתחילה במסך חשוך כאשר במשך חמש דקות נשמע פסקול הסרט בלבד. בהמשך יופיעו כתוביות גדולות על המסך המזכירות את סרטו של ברוס לה-ברוס "אימפריית הפטל".
לקראת השליש האחרון ישנה כתובית הפסקה קצרה שתאפשר לקהל לרוץ לשירותים. הסרט כולל סצנות קשות של אלימות ועירום פרונטלי.
לכל מי שרוצה לראות קולנוע אחר, מאתגר, נועז ופורץ דרך – מדובר בסרט חובה.
כניסה מגיל 18 ומעלה.