הפֶּצַע

הקרנות מסחריות בסינמטק תל אביב החל מה-1 במרץ.

רכישת כרטיסים באתר הסינמטק

The Wound
הנציג של דרום אפריקה לתחרות האוסקר 2018

בימוי: ג’ון טרנגובה
הפקה: אליאס ריביירו, קאייט פאנסגרוו
משחק: נאקאן טורה, בונגייל מאנטסאי, ניצה ג’אי נקויני

דרום אפריקה\גרמניה\הולנד\צרפת, 2017, 88 דקות, קוסה עם תרגום לעברית ואנגלית

סאנדנס 2017 – בכורה עולמית
פסטיבל ברלין 2017 – סרט הפתיחה של מסגרת הפנורמה
פסטיבל ולנסיה 2017 – פרס הסרט והשחקן
פסטיבל דרבן 2017 – פרס השחקן ופרס הסרט הדרום אפריקאי הטוב ביותר
פסטיבל הקולנוע באמסטרדם 2017 – פרס הסרט הטוב ביותר
פסטיבל הקולנוע הגאה בסן פרנסיסקו 2017 – פרס סרט הביכורים הטוב ביותר
פסטיבל הקולנוע הגאה בלוס אנג’לס 2017 – פרס הסרט הבינלאומי הטוב ביותר
פסטיבל הקולנוע הגאה בטורינו 2017 – פרס הסרט הטוב ביותר
פסטיבל הקולנוע בסרסוטה 2017 – פרס הסרט הטוב ביותר
פסטיבל הקולנוע בטאייפי 2017 – פרס סרט הביכורים הבינלאומי

הכף המזרחי, דרום אפריקה. זולאני לוקח חופשה מהעבודה היומית שלו כדי להשתתף כמלווה בטקס חניכה לנערים מתבגרים בחיק הטבע.
במהלך שבוע ימים, שנפתח בטקס מילה, אמורים הנערים לכונן את גבריותם. הם מגיעים מרקעים שונים, חלקם מהעיר וחלקם כפריים. החניכה מתבצעת בהרים הפסטורליים לצד מפל מרהיב בסביבה נטולת נשים, בה הם לומדים את הקודים הגבריים של תרבותם.
זולאני משמש כמדריך של קוואנדה, בן למשפחת טובים מיוהנסבורג.
הצעיר המודרני והמרדן חי את הקודים של העולם המערבי, ומגלה במהרה את הסוד הגדול של זולאני: הוא מאוהב באחד המלווים האחרים. בין השלושה מתרקם משחק כוחות על רקע נופים מרשימים המצולמים ביד אמן.
דרך משחק מעולה של שלושת השחקנים הראשיים מתגלות דמויות גבריות מורכבות שכל אחת מהן מתמודדת עם דילמות קשות והרות גורל.
אחרי שעסק בסרטו הקצר Ibhokhwe בטקס המסורתי והשנוי במחלוקת, מעמיק הבמאי ג’ון טרנגובה את חקירתו בטקסים השונים ובנושא הגבריות בחברה הדרום אפריקאית.
“הפצע” הוא סרט ביכורים מרשים, שממשיך להדהד רבות אחרי הצפייה בו.


Fatal error: Uncaught DivisionByZeroError: Division by zero in /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/comment-template.php:1520 Stack trace: #0 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-content/themes/buzz/loop/single.php(145): comments_template('/comments.php', true) #1 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/template.php(812): require('/home/tlvfest/p...') #2 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/template.php(745): load_template('/home/tlvfest/p...', false, Array) #3 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/general-template.php(206): locate_template(Array, true, false, Array) #4 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-content/themes/buzz/core/units.php(335): get_template_part('loop/single', 'post') #5 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-content/themes/buzz/core/helpers/class-pojo-templates.php(84): pojo_get_loop_template_part('loop/single', 'post') #6 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/class-wp-hook.php(324): Pojo_Templates->pojo_get_the_content_layout('single', 'post', '') #7 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters('', Array) #8 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action(Array) #9 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-content/themes/buzz/index.php(24): do_action('pojo_get_the_co...', 'single', 'post', '') #10 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/tlvfest/p...') #11 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/tlvfest/p...') #12 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/index.php(17): require('/home/tlvfest/p...') #13 {main} thrown in /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/comment-template.php on line 1520