היסטוריית הקהילה

קול קוראת להפקת 100 ראיונות מוסרטים על ההיסטוריה הלהטבקית הישראלית

במסגרת יוזמה של המרכז הגאה של עיריית תל אביב, חבר מועצת עיריית ת”א איתי פנקס, הקולנוען יאיר קדר (הזמן הוורוד), בשיתוף הפסטיבל הגאה בניהול יאיר הוכנר ובתמיכת שגרירות גרמניה בישראל, אנו מציעים לצלם מאה  ראיונות עם דמויות שונות המייצגות של ההיסטוריה הלהטב”קית הישראלית. רשימת הדמויות תיבחר על ידי וועדת מומחים המייעצת לפרוייקט, הכוללת את  ויו”ר הוועדה הקולנוען יאיר קדר ואת פרופ’ איריס רחמימוב, ד”ר עמליה זיו, איתי פנקס-ארד, חבר מועצת עיריית תא יפו ויאיר הוכנר, מנהל הפסטיבל הגאה – וועדה שתספק גם קווים מנחים לראיון ותלווה את הפקתם. 

המטרה היא להניח תשתית להיסטוריה מתועדת גאה – ולשם כך אנחנו מזמינים אתכם.ן לצלם מאה ראיונות. כאשר כל ראיון יהיה בהמשך שעה לפחות. היעד הוא ליצור מאה סרטים כאשר כל סרט ייפתח בפתיח וייגמר בסגיר, שיעוצב על ידי הצוות המגיש תוך שימוש בפרטי המיתוג שיסופק על ידי הוועדה. 100 הראיונות/הסרטים יהוו מהלך ראשון ביצירת תיעוד היסטוריה מצולם של סיפורה של הקהילה הישראלית וישותפו באתרי רשת שונים כחלק ממהלך גדול יותר ליצירת מורשת ישראלית גאה.

לשם כך אנו מזמינות יוצרות ויוצרים – מפיקות ובמאים – להגיש הצעות לצילום הראיונות והכנת הסרטים. היוצר.ת הזוכה שיציע הצעה שתכיל הפקה ובימוי והגשה של מאה סרטים יקבלו סכום של 60,000 יורו למימון הפרויקט (כולל מעמ).

צוות התוכן של המיזם יבחר את ההצעה הזוכה מבין ההצעות שיוגשו עד לתאריך ה30.8.21.  על המגיש.ה להגיש את הסרטים הגמורים עד קיץ-סתיו 2022. הסרטים הראשונים בפרויקט יחשפו בפסטיבל הקולנוע הגאה 2022. 

הנחיות ותנאים להגשת ההצעה: 

 1. ההצעה שתוגש תהיה למאה סרטים של לפחות שעה כל אחד.
 2. על ההצעה להיות נאותה מבחינת תנאי ההפקה – צוות צילום, בימוי והפקה. על הצוות להיות מובל על ידי אנשי קולנוע בעלי ניסיון קודם בהפקת סרטים, או סטודנטים שסיימו לימודי קולנוע ומאחוריהם לפחות 2 סרטים תיעודיים קצרים – (יש לצרף פילמוגרפיה).
 3. על הצוות המגיש לוודא כי הוא מציע ייצוג הולם למגוון הזהויות של הקהילה, הן באיוש התפקידים, הן בהצהרת הכוונות. 
 4. שלושת היוצרים שייבחרו על ידי הוועדה יוזמנו לפרזנטציה ולאחריה ייבחר הצוות הזוכה.
 5. היוצר/ים הזוכה/ים ידרש/ו לספק את הסרטים עד יוני 2022.
 6. במידה והיוצר.ת משי.ה עוד מקורות מימון נוספים יש להצהיר על כך בשלב ההגשה.
 7. יש להגיש לוח זמנים מתוכנן להפקה.
 8. יש להגיש רשימת אנשי הצוות של ההפקה.
 9. יש להגיש את ההצעות אונליין (יש למלא את הטופס בהמשך העמוד) לא יאוחר מתאריך ה- 30 באוגוסט 2021.
 10. על התקציב להיות ממומש במהלך 2021, אך את ההגשה ניתן לבצע בשנת 2022. התקציב יועבר דרך סינמטק תל אביב. 
 11. השותפים יפעלו בעתיד הקרוב להשגת תקציב נוסף לתמלול של הראיונות, ולעריכה נוספת שתיצור מהם סרטונים קצרים. דבר זה מותנה בהשגת תקציב נוסף. 
 12. השותפים שומרים לעצמם את הזכות לשנות את גובה המענק על פי שיקול דעתם או לבטלו מנימוק תקציבי אם ההפקה הזוכה לא תעמוד ביעדים ו/או בתנאים שהובטחו על ידה.
 13. הוועדה המקצועית שומרת לעצמה את הזכות שלא לבחור בהצעה כלשהי מקרב ההצעות שהוגשו, אם לא תימצא הצעה ראויה ע”פ כללים ונהלים אלה או ע”פ שיקול דעתה.
 14. יו”ר הוועדה יהיה הבמאי/מפיק – יאיר קדר.
Maximum upload size: 2.1MB
Maximum upload size: 2.1MB
Maximum upload size: 2.1MB
Maximum upload size: 2.1MB