מיס

סינמטק חיפה
יום ראשון, 14.11.21, 20:45 – כרטיסים

סינמטק 1, תל-אביב
יום שישי, 19.11.21, 19:00 – כרטיסים

Miss 

בימוי: רובן אלבס 
הפקה: לאטיסיה גליצין, הוגו גלין
משחק: אלכסנדר וטר, פסקלה ארבילוט, איזבל נאנטי, תיבו דה מונטלמבר, סטפי סלמה, אמנדה ליר
צרפת, 2020, 107 דקות, צרפתית עם תרגום לעברית ולאנגלית

פסטיבלים ופרסים:
פרס הסזאר 2021 – מועמד לפרס השחקן המבטיח ביותר
פרס הלומייר 2021 –
מועמד לפרס השחקן החדש הטוב ביותר
פסטיבל הקולנוע טורונטו 2021

פסטיבל הקולנוע L’Alpe d’Huez , צרפת 2020
פסטיבל הקולנוע אנגולם, צרפת 2020
פסטיבל הקולנוע נאמור, בלגיה 2020
Tapis Rouge: פסטיבל הקולנוע הצרפתי בהולנד 2020
פסטיבל הקולנוע הצרפתי ביפן 2020

בשיתוף המכון לתרבות צרפתית ושגרירות צרפת

“מיס” היא דרמה קומית קלילה ומבדרת החוקרת סוגים של גבריות ונשיות.
כילד, אלכס חלם להיבחר יום אחד למיס צרפת. 15 שנה חולפות והחיים מובילים את אלכס אל מציאות אחרת ממה שדמיין לעצמו כילד. מפגש בלתי צפוי מעיר אצלו את החלום הנשכח והוא מחליט להתמודד על התואר הנחשק. יש בעיה אחת: אלכס הוא בחור. בחור מאוד נשי שאוהב להתלבש, להתאפר ולהתנהג כאישה בחייו, אבל הוא עדיין רואה את עצמו כבחור. בעזרת משפחתו מבחירה המאוד צבעונית שלו הוא עומד להשתתף בתחרות. 
“מיס” היא אולי קומדיה מסחרית לחלוטין אבל המסר שלה חתרני.
הדוגמן והתגלית של ז’אן פול גוטייה, אלכסנדר וטר, היה מועמד לפרס הסזאר על תפקידו בסרט זה. סביבו ניתן למצוא שחקנים אהובים כגון תיבו דה מונטלמבר וספטי סלמה, שניהם מהסדרה המצליחה “10 אחוז” בנטפליקס (“!Call My Agent”) ואיזבל נאנטי הידועה (“אמילי” ו”טאטי דניאל”). גם האגדה הטרנסית אמנדה ליר צצה לרגע.
הקולנוען הפורטוגלי-הצרפתי רובן אלבס מספק בידור אופטימי עם רעיון מעורר מחשבה.


Fatal error: Uncaught DivisionByZeroError: Division by zero in /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/comment-template.php:1520 Stack trace: #0 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-content/themes/buzz/loop/single.php(145): comments_template('/comments.php', true) #1 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/template.php(812): require('/home/tlvfest/p...') #2 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/template.php(745): load_template('/home/tlvfest/p...', false, Array) #3 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/general-template.php(206): locate_template(Array, true, false, Array) #4 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-content/themes/buzz/core/units.php(335): get_template_part('loop/single', 'post') #5 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-content/themes/buzz/core/helpers/class-pojo-templates.php(84): pojo_get_loop_template_part('loop/single', 'post') #6 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/class-wp-hook.php(324): Pojo_Templates->pojo_get_the_content_layout('single', 'post', '') #7 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters('', Array) #8 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action(Array) #9 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-content/themes/buzz/index.php(24): do_action('pojo_get_the_co...', 'single', 'post', '') #10 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/tlvfest/p...') #11 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/tlvfest/p...') #12 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/index.php(17): require('/home/tlvfest/p...') #13 {main} thrown in /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/comment-template.php on line 1520