ציפור אש

סינמטק 1, תל-אביב
יום שני, 15.11.21, 21:30 – כרטיסים

סינמטק 1, תל-אביב
יום שבת, 20.11.21, 16:00 – כרטיסים

Firebird 

בימוי: פיטר ריבאן
תסריט: פיטר ריבאן, טום פריור
הפקה: בריגיטה רוזנבריקה
משחק: טום פריור, אולג זגורודני, דיאנה פוז’ארסקאיה
אסטוניה, בריטניה, 2021, 107 דקות, אנגלית עם תרגום לעברית

פסטיבלים ופרסים:
פסטיבל הסרטים הבינלאומי מוסקבה 2021
FRAMELINE: פסטיבל הקולנוע הגאה סן פרנסיסקו 2021 – ציון לשבח פרס סרט הביכורים
BFI FLARE: פסטיבל הקולנוע הגאה לונדון 2021
OUTFEST: פסטיבל הקולנוע הגאה לוס אנג’לס 2021
פסטיבל הסרטים הבינלאומי דרבן, דרום אפריקה 2021

בשיתוף שגרירות אסטוניה

זוהי ללא ספק אחת ההפקות הגדולות והמרשימות המוצגות השנה בפסטיבל.
העלילה בסרט הביכורים המרהיב של פיטר רייבן מתרחשת בזמן השלטון הסובייטי באסטוניה. היא מתארת את סיפור אהבתם האסורה של חייל צעיר וטייס.
סרגיי פוגש את רומן במהלך ההכשרה הבסיסית שלו. לואיזה, חברת ילדותו של סרגיי וכיום מזכירת מפקד הבסיס, גם היא נופלת בקסמיו של הקצין המושך. אחד הקצינים הבכירים בבסיס חושד בקשר שרומן וסרגיי מנהלים וכידוע הומוסקסואליות הינה עבירה פלילית ודינה מאסר. מלבד האיום הפנימי בתוך הבסיס, ישנו גם איום חיצוני – מלחמה שהולכת ומתקרבת בין ברית המועצות למערב, ורומן עתיד להישלח לקרב.
הסרט מבוסס על סיפור אמיתי (המתואר בספרו האוטוביוגרפי של השחקן והסופר הרוסי סרגיי פטיסוב), ומציג באופן אופראי את פריחתה של אהבה כנגד כל הסיכויים בעולם קשוח וטראגי.
השחקנים טום פריור הבריטי ואולג זגורודני האוקראיני מצטיינים בתור צמד רומנטי בהפקה מתוזמרת להפליא.


Fatal error: Uncaught DivisionByZeroError: Division by zero in /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/comment-template.php:1520 Stack trace: #0 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-content/themes/buzz/loop/single.php(145): comments_template('/comments.php', true) #1 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/template.php(812): require('/home/tlvfest/p...') #2 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/template.php(745): load_template('/home/tlvfest/p...', false, Array) #3 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/general-template.php(206): locate_template(Array, true, false, Array) #4 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-content/themes/buzz/core/units.php(335): get_template_part('loop/single', 'post') #5 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-content/themes/buzz/core/helpers/class-pojo-templates.php(84): pojo_get_loop_template_part('loop/single', 'post') #6 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/class-wp-hook.php(324): Pojo_Templates->pojo_get_the_content_layout('single', 'post', '') #7 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters('', Array) #8 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action(Array) #9 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-content/themes/buzz/index.php(24): do_action('pojo_get_the_co...', 'single', 'post', '') #10 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/tlvfest/p...') #11 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/tlvfest/p...') #12 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/index.php(17): require('/home/tlvfest/p...') #13 {main} thrown in /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/comment-template.php on line 1520