הצבעים של טובי

Colors of Tobi // Tobi színei

בימוי: אלכסה בקוני
תסריט: אלקסה בקוני, מריאנה רודאס
הפקה: גאבור אוסווט, אידיקו סוצס
הונגריה, 2021, 81 דקות, הונגרית עם תרגום לעברית ואנגלית

פסטיבלים ופרסים:
פסטיבל הסרטים התיעודיים סלוניקי, יוון 2021 – זוכה פרס “Mermaid”
BFI Flare: פסטיבל הקולנוע הגאה לונדון 2021
FICG: פסטיבל הקולנוע גוודלחרה 2021
DMZ: פסטיבל הסרטים התיעודיים דרום קוריאה 2021
ZagrebDox: פסטיבל הסרטים התיעודיים קרואטיה 2021 – מועמד לפרס “Big Stamp”

סרט תיעודי מפתיע של הבמאית אלכסה בקוני.
בכפר קטנטן בהונגריה מתגוררים אווה ומשפחתה. הילד של אווה, בן ה-16 יצא לאחרונה מהארון כטרנסג’נדר וחי בשמו הנבחר טובי. לאחר ההלם הראשוני כל המשפחה מתכנסת כדי לתמוך בו. עם זאת, אווה נחנקת בשקט מהרעיון לאבד את הילדה שגידלה. במקביל לקשיי התבגרות הרגילים של כל נער בגילו, טובי נחוש בדעתו לעבור תהליך של התאמה מגדרית. אווה משתדלת להיות האמא שבנה כל כך צריך בתקופה המורכבת שהוא נמצא בה.
העניינים מסתבכים כאשר טובי מתחיל להטיל ספק בגבולות שהציב לעצמו כגבר טרנסג’נדר ומתחיל לחלום על נטישת הכפר לטובת העיר הגדולה, בודפשט, ברגע שיגיע לגיל 18. הוא מתמודד גם עם היחס של המדינה בה הם מתגוררים, הונגריה, שהופכת לשמרנית יותר ויותר, ומעמידה בסכנה את זכויות הטרנסג’נדרס.
“הצבעים של טובי” הוא סרט מרגש על שחרור וקבלה.


Fatal error: Uncaught DivisionByZeroError: Division by zero in /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/comment-template.php:1520 Stack trace: #0 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-content/themes/buzz/loop/single.php(145): comments_template('/comments.php', true) #1 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/template.php(812): require('/home/tlvfest/p...') #2 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/template.php(745): load_template('/home/tlvfest/p...', false, Array) #3 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/general-template.php(206): locate_template(Array, true, false, Array) #4 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-content/themes/buzz/core/units.php(335): get_template_part('loop/single', 'post') #5 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-content/themes/buzz/core/helpers/class-pojo-templates.php(84): pojo_get_loop_template_part('loop/single', 'post') #6 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/class-wp-hook.php(324): Pojo_Templates->pojo_get_the_content_layout('single', 'post', '') #7 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters('', Array) #8 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action(Array) #9 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-content/themes/buzz/index.php(24): do_action('pojo_get_the_co...', 'single', 'post', '') #10 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/tlvfest/p...') #11 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/tlvfest/p...') #12 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/index.php(17): require('/home/tlvfest/p...') #13 {main} thrown in /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/comment-template.php on line 1520