ג’נדריישן

סינמטק 2, תל-אביב
יום שבת, 13.11.21, 13:30 – כרטיסים  

סינמטק 2, תל-אביב
יום חמישי, 18.11.21, 14:00 – כרטיסים

שימו לב:
ג’נדרנאוטס + ג’נדריישן
קוד הנחה Genderfest כרטיס יעלה 30 ש”ח במקום 46 ש”ח

Genderation

בימוי ותסרט: מוניקה טרויט
הפקה: מוניקה טרויט
בהשתתפות: אני ספרינקל, סוזן סטרייקר, סנדי סטון
גרמניה, 2021, 88 דקות, אנגלית עם תרגום לעברית

פסטיבלים:
פסטיבל ברלין 2021 – זוכה מקום 3 פרס בחירת הקהל
Frameline: פסטיבל הקולנוע הגאה סן פרנסיסקו 2021
Inside Out: פסטיבל הקולנוע הגאה טורונטו 2021

בשיתוף שגרירות גרמניה

“ג’נדרנאוטס” (Gendernauts), סרטה התיעודי של הבמאית מוניקה טרויט משנת 1999, זכה בפרס הסרט התיעודי הטוב ביותר בתחרות Teddy בפסטיבל ברלין ועד היום נחשב לסרט תיעודי חשוב ופורץ דרך שעוסק בטרנסג’נדרס.
עשרים ושתיים שנה לאחר שהסרט הוקרן בפעם הראשונה, טרויט נפגשת עם גיבורות וגיבורי הסרט ההוא כדי לבדוק מה השתנה מאז. כיצד התפתחו חייהם של הגיבורים? סן פרנסיסקו הייתה פעם, כדברי אנני ספרינקל, “הדגדגן של ארה”ב”, אך כיום לתעשיית הטכנולוגיה יש אחיזה איתנה בעיר. ג’נטריפיקציה אגרסיבית עקרה את הקהילה הקווירית של פעם. תחת ממשל טראמפ, זכויות הטרנסג’נדרים שהושגו בעבודה קשה נמצאות ברגרסיה.
הסרט נע בין גיבוריו ומתאר פיסות חיים שקטות ובוגרות של א.נשים שגיבשו את זהותן.ם לאורך השנים, פיתחו קריירה, הקימו משפחות. הסרט מתאר כיצד האקטיביזם השתנה עם הזמן, נוספו לו עם השנים נקודות מבט חדשות – כמו היחסים בין האנושות לטבע והשאלה כיצד ירצו לחיות לעת זקנה.


Fatal error: Uncaught DivisionByZeroError: Division by zero in /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/comment-template.php:1520 Stack trace: #0 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-content/themes/buzz/loop/single.php(145): comments_template('/comments.php', true) #1 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/template.php(812): require('/home/tlvfest/p...') #2 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/template.php(745): load_template('/home/tlvfest/p...', false, Array) #3 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/general-template.php(206): locate_template(Array, true, false, Array) #4 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-content/themes/buzz/core/units.php(335): get_template_part('loop/single', 'post') #5 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-content/themes/buzz/core/helpers/class-pojo-templates.php(84): pojo_get_loop_template_part('loop/single', 'post') #6 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/class-wp-hook.php(324): Pojo_Templates->pojo_get_the_content_layout('single', 'post', '') #7 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters('', Array) #8 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action(Array) #9 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-content/themes/buzz/index.php(24): do_action('pojo_get_the_co...', 'single', 'post', '') #10 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/tlvfest/p...') #11 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/tlvfest/p...') #12 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/index.php(17): require('/home/tlvfest/p...') #13 {main} thrown in /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/comment-template.php on line 1520