מיס

יום שישי, 11 ביוני 2021, 20:00 – לרכישה
סינמטק תל אביב

Miss
בימוי: רובן אלבס
הפקה: לאטיסיה גליצין, הוגו גלין
משחק: אלכסנדר וטר, פסקלה ארבילוט, איזבל נאנטי, תיבו דה מונטלמבר, סטפי סלמה ואמנדה ליר.
צרפת, 2020, 107 דקות, צרפתית עם תרגום לעברית ולאנגלית

פסטיבלים ופרסים:
פרס הסזאר 2021 – מועמד לפרס השחקן המבטיח ביותר
פסטיבל הסרטים 2020 L’Alpe d’Huez
פסטיבל קולנוע אנגולם 2020
פסטיבל הסרטים הבינלאומי בנאמור, בלגיה 2020
השטיח האדום פסטיבל הסרטים של צרפת בהולנד 2020
פסטיבל הקולנוע הצרפתי ביפן 2020

“מיס” היא דרמה קומית קלילה ומבדרת החוקרת סוגים של גבריות ונשיות. כילד, אלכס חלם להיבחר יום אחד למיס צרפת. 15 שנה חולפות והחיים מובילים את אלכס אל מציאות אחרת ממה שדמיין את עצמו כילד. מפגש בלתי צפוי יעיר אצלו את החלום הנשכח והוא מחליט להתמודד על התואר הנחשק. יש בעיה אחת: אלכס הוא בחור. בחור מאוד נשי שאוהב להתלבש, להתאפר ולהתנהג כאישה בחייו, אבל הוא עדיין רואה את עצמו כבחור… בעזרת המשפחה הנבחרת והמאוד צבעונית שלו הוא עומד להשתתף בתחרות. 
“מיס” היא אולי קומדיה מסחרית לחלוטין אבל המסר שלה חתרני. הדוגמן והתגלית של ז’אן פול גוטייה, אלכסנדר וטר, היה מועמד לפרס הסזאר על תפקידו בסרט זה. סביבו ניתן למצוא שחקנים אהובים כגון תיבו דה מונטלמבר וספטי סלמה, שניהם מהסדרה המצליחה 10 אחוז בנטפליקס (“Call My Agent”) ואיזבל נאנטי הידועה (“אמילי” ו”טאטי דניאל”). גם האגדה הטרנסית אמנדה ליר צצה לרגע.
הקולנוען הפורטוגלי הצרפתי רובן אלבס מספק לקהל בידור אופטימי עם רעיון מעורר מחשבה.


Fatal error: Uncaught DivisionByZeroError: Division by zero in /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/comment-template.php:1520 Stack trace: #0 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-content/themes/buzz/loop/single.php(145): comments_template('/comments.php', true) #1 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/template.php(812): require('/home/tlvfest/p...') #2 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/template.php(745): load_template('/home/tlvfest/p...', false, Array) #3 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/general-template.php(206): locate_template(Array, true, false, Array) #4 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-content/themes/buzz/core/units.php(335): get_template_part('loop/single', 'post') #5 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-content/themes/buzz/core/helpers/class-pojo-templates.php(84): pojo_get_loop_template_part('loop/single', 'post') #6 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/class-wp-hook.php(324): Pojo_Templates->pojo_get_the_content_layout('single', 'post', '') #7 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters('', Array) #8 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action(Array) #9 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-content/themes/buzz/index.php(24): do_action('pojo_get_the_co...', 'single', 'post', '') #10 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/tlvfest/p...') #11 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/tlvfest/p...') #12 /home/tlvfest/public_html/tlv/he/index.php(17): require('/home/tlvfest/p...') #13 {main} thrown in /home/tlvfest/public_html/tlv/he/wp-includes/comment-template.php on line 1520